W dniu 13.05.2022r. w MDK Olesno odbył się 36 Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych pod patronatem Burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego. W czasie wydarzenia zaprezentowało się siedem grup teatralnych dając niezapomniane widowisko. Spektakle oceniane były przez:
– Agnieszkę Włoch – reżyserka, pedagog teatru, dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, wykładowczyni na Uniwersytecie Opolskim, założycielka i reżyserka Teatru Zapadnia działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, laureatka nagrody Prezydenta Miasta Opola w dziedzinie Kultury.
– Zuzannę Bartczak – reżyserka, choreograf, instruktor grupy teatralnej w GPB Skarbimierz, animator kultury we Wrocławiu,
– Łukasza Michalaka – tancerz i choreograf, kierownik BCK, wieloletni animator kultury w Brzegu.
➡️Trzy pierwsze miejsca zajęły grupy:
1. „Dzieciaki Zdolniaki” z Zespołu Szkół w Byczynie za spektakl pt. „Gdy Królową Boli Ząb”
2. „Pchełki ” z Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie za spektakl pt. „Leśne Ludki”
3.”Faska ” ze Świetlicy Wiejskiej pod patronatem PSP w Piotrówce za spektakl pt.”Nie taki Smok straszny”
➡️Wyróżnienia dla:
1. Grupy „Flag”z PSP nr 9 w Kędzierzynie Koźlu za spektakl pt. „Nieproszeni Goście”
2.Grupy ” W Kratkę” z Centrum Kultury w Głogówku za spektakl pt. ” Gdzie jesteś Królewno”
➡️Nagrody Reżyserskie otrzymały:
1. Bernadeta Jaśkowska i Bernadeta Dziedzic za spektakl pt. „Gdy Królową Boli Ząb ”
2. Aleksandra Płaszewska za spektakl pt.”Leśne Ludki”
➡️Nagrody Aktorskie otrzymali:
1.Angelika Zgubisz z Zespołu „Faska” działającego przy PSP w Piotrówce za rolę Pazia w spektaklu pt. „Nie taki Smok straszny”