W dniu 12 maja 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się 37. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych.

W festiwalu wzięły udział grupy teatralne z całego województwa !

Profesjonalne jury przyznało:

WYRÓŻNIENIA

1. Dla grupy teatralnej Głosy z Miejskiego Ośrodka Kultury Głubczyce za przesłanie w spektaklu „Carpe Diem”.

2. Dla grupy teatralnej Ma Me Mik z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu za kostiumy do spektaklu „Romeo i Julia”

Miejsce III – nagroda pieniężna w wysokości 350,00 zł. oraz nagroda rzeczowa dla grupy teatralnej Średniowieczne Krasnale z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gosławicach za spektakl „Średniowiecze w pigułce”

Miejsce II – nagroda pieniężna w wysokości 450,00 zł. oraz nagroda rzeczowa dla grupy teatralnej Jaszczurki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach za spektakl „Kłopoty Małej Czarownicy”

Miejsce I – nagroda pieniężna w wysokości 500,00 zł. oraz nagroda rzeczowa dla grupy teatralnej Pchełki z Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie za spektakl „Zgubiona Bajka”

Ponadto jury postanowiło przyznać nagrodę za grę aktorską – nagrody rzeczowe dla:

1. Lilianny Konik – za rolę Wiatru Północy w spektaklu „Kłopoty małej czarownicy”

2. Barbary Płaszewskiej – za rolę Królowej Śniegu w spektaklu „Zgubiona bajka”

Wszystkie nagrody pieniężne i rzeczowe dla nagrodzonych grup teatralnych a także statuetki pamiątkowe ufundował Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Miejski Dom Kultury w Oleśnie!

Serdeczne gratulacje dla wszystkich występujących !

Dziękujemy NSP im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu za uświetnienie gali zakończeniowej Festiwalu występem Starszej Grupy Teatralnej !

ZAPRASZAMY ZA ROK !

fot. Fotodedyk