BETON
Spektakl na podstawie powieści Latawiec z betonu Moniki Milewskiej o polskiej historii najnowszej, pokazanej przez pryzmat gdańskiego falowca.
adaptacja i reżyseria: Michał Derlatka
animacje i multimedia: Sebastian Łukaszuk
muzyka: Sarapata Sound Workers
koncepcja scenografii i lalek: Wojciech Stachura
konsultacje konstrukcyjne scenografii: Beniamin Straszewski
reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk
wykonanie: Wojciech Stachura
wykonanie piosenek: Marta Złakowska
głosy: Zofia Bartoś, Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Srebrowski
Spektakl dla widzów od lat 16.
Adaptacja nagradzanej powieści Moniki Milewskiej „Latawiec z betonu”. Fikcja sceniczna o inżynierze, twórcy najdłuższego gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość.
Teatr Formy – spotkanie po spektaklu
Po każdym spektaklu zapraszamy publiczność na spotkanie z aktorem Wojciechem Stachurą, który opowie o teatrze formy, prezentując scenografię i rekwizyty ze spektaklu oraz demonstrując różne formy ich animacji. Uczestnicy będą mogli swobodnie w każdym momencie zadawać pytania lub próbować swoich sił w animacji różnych przedmiotów. Poznają, czym jest teatr formy, w jaki sposób można budować różnorodne znaki teatralne z zastosowaniem różnych form plastycznych czy lalkowych, jak można łączyć tradycyjne formy lalkowe z multimediami i innymi środkami wyrazu.
🏣🏣MIEJSKI DOM KULTURY
⏰⏰GODZINA 18.00