W ten weekend w Miejski Dom Kultury w Oleśnie odbył się
XXIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej. 🎼🎼
To niezwykłe muzyczne wydarzenie na długo zagości w naszych sercach. 🤗
W piątek w restauracji „Ratuszowa” uczestnicy mieli okazję się zapoznać i wspólnie pośpiewać z zespołem „Śpiewanki”. 🎶
W sobotę od rana odbywały się próby, zespoły przygotowywały się do występów, panował muzyczny klimat, Miejski Dom Kultury w Oleśnie tętnił życiem 😊😊.
W przeglądzie udział wzięło 23 wykonawców.
Poziom był bardzo wysoki a jury nie miało łatwego zadania.
Wieczorem odbył się Koncert Laureatów Konkursu oraz Koncert Gościa Przeglądu – ” Kuby Sienkiewicza z zespołem ” 🙂

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne przeglądy !! 🤗

Jury w składzie :

Tomasz Lewandowski – przewodniczący,

Jerzy Filar,

Piotr Nowicki,

Ernest Hober,

Ewelina Rucińska

po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych postanowiło:

Przyznać dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 350,00 zł. dla:

🎖Duetu „Ula i Mikołaj”,

🏅Zespołu „Sza!”.

Przyznać:

🥉III miejsce dla Zespołu „Kilka czułości” nagroda 700,00 zł.

🥈II miejsce dla Weroniki Hoffmann nagroda 1200,00 zł.

🥇I miejsce dla Trio Maria Kubicka, Maksymilian Steczek, Artur Kuś nagroda 1700,00 zł.

🏆Nagrodę specjalną im. Mariusza Kozioła w wysokości 700,00 zł. jury przyznaje Emilowi Smardzewskiemu.

Jury postanowiło nominować do udziału w 59. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie Trio Maria Kubicka, Maksymilian Steczek, Artur Kuś.

Jury postanowiło nominować do udziału w 52. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej Bazuna Zespół „Imaginacja”.

Jury postanowiło nominować do udziału w 57. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej Zespół „Daligo”, Zespół „Drzewo”.