🎭 26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbył się 38. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych. Do przeglądu zgłosiło się 10 grup teatralnych z całego województwa. Mogliśmy zobaczyć niesamowite interpretacje znanych opowieści, a także spektakle zupełnie nowe. Barwność wystąpień, talent uczestników i ogromne emocje związane z wydarzeniem na długo zostaną w naszych wspomnieniach ☺️
Jury postanowiło przyznać:
Wyróżnienia – nagroda pieniężna w wysokości po 300,00 zł.
1. Dla Starszej Grupy Teatralnej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu za spektakl „Zemsta od kuchni”
2. Dla grupy teatralnej FLUG z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl „Wielki Buzz Grow”
Miejsce III – nagroda pieniężna w wysokości 400,00 zł. oraz nagroda rzeczowa dla grupy teatralnej HECA z Brzeskiego Centrum Kultury za spektakl „Bajka o chciwym Ahmedzie”
Miejsce II – nagroda pieniężna w wysokości 500,00 zł. oraz nagroda rzeczowa dla grupy teatralnej Gałganek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach za spektakl „Śmiechu warte”
Miejsce I – nagroda pieniężna w wysokości 600,00 zł. oraz nagroda rzeczowa dla Studia Kształcenia Artystycznego BB z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu za spektakl „Przygoda w piżamie”
Ponadto jury postanowiło przyznać następującą nagrodę rzeczową i pieniężną w wysokości 300,00 zł dla:
Ewy Sitarz i Patrycji Karolonek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach za reżyserię spektaklu „Śmiechu warte”.
A także nagrody rzeczowe i pieniężne w wysokości 300 zł za grę aktorską dla:
1. Konrada Pochwały – za rolę Króla w spektaklu „Śmiechu warte”
2. Pauliny Wieczorek – za rolę Kota Narratora w spektaklu „Niesamowite Przygody Zagubionych Skarpetek”.
Wszystkie nagrody pieniężne i rzeczowe dla nagrodzonych grup teatralnych, a także statuetki pamiątkowe ufundował Marszałek Województwa Opolskiego oraz Miejski Dom Kultury w Oleśnie.
Dziękujemy za zdjęcia 🥰 📸
fot. Fotodedyk