Teatr Polska – SKARB WDOWY SCHADENFREUDE

Ładowanie Wydarzenia

Skarb wdowy Schadenfreude Roberta Urbańskiego, to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość?

Jest to przedostatni legnicki spektakl Lecha Raczaka (1946 – 2020), legendy polskiego teatru alternatywnego, współtwórcy i wieloletniego szefa Teatru Ósmego Dnia.